Bieszczadzki klimat

Chcę dziś znów powrócić do klimatu Bieszczadów. To piękne góry,  które nie zostały jeszcze zadeptane przez turystów. To dobrze, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić,  że pewnego dnia będzie tam jak w Tatrach. Wtedy padnie ostatni bastion gór, które nie zostały jeszcze zadeptane przez turystów i już nie będzie naprawdę gdzie pojechać.

Ale wróćmy może do tematu co jest tak wyjątkowego w Bieszczadach, że te góry były od zawsze wabikiem wszelkie maści zbójów, ludzi spod ciemnej gwiazdy, tak zwanych bieszczadzkich zakapiorów. Ano były wabikiem , ale nie tylko zakapiorów, ale też poetów. Przyjeżdżali i tworzyli tam największe swoje dzieła. Dzieła, które dały im nieśmiertelność. Ale od początku. Opowiem wam swoją historię, która to była załącznikiem tego, że zakochałam się w tych górach.

W Bieszczady pierwszy raz pojechałam parę lat temu. Dokładnie 6 lat temu. Pojechałam, bo rzeszowska izba lekarska organizowała górski rajd służby zdrowia i mogli do niego przystąpić zarówno lekarze jak i ich rodziny, oraz znajomi. A więc się zgodziłam. I tak nie miałam nic lepszego do roboty, dlatego pojechałam tam razem z mężem.  Nie nastawialiśmy się na nic szczególnego, po prostu stwierdziliśmy, że z czystej ciekawości zobaczymy co to w ogóle jest.  I pierwszy dzień wyglądał tam, że poszliśmy na krótki spacer. Około 5 kilometrów w jedną stronę.  Świeciło piękne słońce,  więc i pogoda nam sprzyjała.  Ale nasz przewodnik, znany ze swojej znajomości gór, nie tylko Bieszczadów, stwierdził, że trzeba się pośpieszyć bo zaraz zacznie padać deszcz. Popatrzyłam w niego, żadnej chmurki, potem na przewodnika. Uśmiechnęłam się sama do siebie, nie za bardzo wiedząc o co mu chodzi. Nagle po około 15 minutach, nie wiadomo skąd, tak lunęło, że w ciągu 5 minut, cały bagaż, buty i oczywiście my, byliśmy przemoczeni do suchej nitki. Jak to się stało, do dziś zachodzę w głowę i nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Ale to jest właśnie urok gór. Moje pierwsze spotkanie z Bieszczadami. Powinno mnie odstraszyć, ale poznałam jeszcze mnóstwo ludzi, wspaniałych ludzi, którzy co roku tam przyjeżdżają i co roku śmieją się z rzeczy, które przydarzyły im się w Bieszczadach.

 
Styczeń 22nd, 2015
Uncategorized

Comments are closed.

Enter Search KeyWord:     

Najnowsze komentarze

    Kategorie

    Polecane Firmy

    Jeżeli już dziś potrzebujesz Strony Internetowe Częstochowa to wiedz, że jesteś w stanie znaleźć dobrą firmę w dobrych cenach. ALe nie zapominaj o tym że jeżeli będziesz miał już gotową stronę www, to wypada również prowadzić media społecznościowe takie jak instgram czy fb. Z mojej strony mogę Ci polecić: prowadzenie fanpage. SV to najlepsza firma z jaką okazje miałem współpracować.