Dziś podróż do Małopolski!

Dziś na początek naszej podróży pragnę zaprosić Was w małopolskę.

images

Jak każdy z nas wie centrum małopolski tworzy Kraków. Tak więc jeśli odwiedzisz to piękne, historyczne miasto koniecznie odwiedź Bazylikę św. Franciszka z Asyżu. Bazylika mieści się przy Rynku Głównym także będąc tam możesz zobaczyć od razu Sukiennice a także Bazylikę Mariacką.

Jeśli jednak swoje kroki skierujesz wprost na Zamek Królewski na Wawelu to koniecznie zobacz go od strony Wisły – prezentuje się nieziemsko. Jeśli lubisz romantyczne wieczory to będzie to idealne miejsce. Gdy tylko zrobi się ciemno budowle są mocno oświetlone a ich odbicie znajdziesz w Wiśle. Dźwięk Dzwona Zygmunta usłyszysz tylko i wyłącznie w trakcie największych świąt narodowych i religijnych.

images (1)

Jednakże małopolska to nie tylko Kraków – to także inne urokliwe miejsca.
Jeśli lubisz historyczne wydarzenia to warto swoją wędrówkę rozpocząć w Tarnowie a zakończyć w Książu Wielkim udając się wzdłuż Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Trasa ma co prawda ok. 372 kilometry jednakże w trakcie podróży spotkasz wiele śladów historycznych po I wojnie światowej.

Dużą atrakcją w tym rejonie Polski są także góry Tatry. Odwiedzając Tatry koniecznie musisz się znaleźć w Zakopanem, nad Morskim Okiem a także na Giewoncie. Warto je odwiedzić nawet ze względu na niesamowity krajobraz i architekturę. Możesz jednak spotkać tam pełno turystów i kolejki do różnych atrakcji.

images (2)

Jeśli lubisz regaty to południe Polski i jezioro Czorsztyńskie będą idealnym miejscem – co roku spotkasz tam ścigające się żaglówki.

Ostatnim miejscem, które proponuję są miejscowości uzdrowiskowe takie jak Rabka – Zdrój.

Nie da się w kilku zdaniach opisać małopolski – trzeba to po prostu zobaczyć.

Kto z Was już był na pewno doskonale o tym wie – pełno atrakcji, ciekawych krajobrazów a także górskich widoków.

Agnieszka.

 
Wrzesień 18th, 2014
Uncategorized
Enter Search KeyWord:     

Kategorie

Polecane Firmy

Jeżeli już dziś potrzebujesz Strony Internetowe Częstochowa to wiedz, że jesteś w stanie znaleźć dobrą firmę w dobrych cenach. ALe nie zapominaj o tym że jeżeli będziesz miał już gotową stronę www, to wypada również prowadzić media społecznościowe takie jak instgram czy fb. Z mojej strony mogę Ci polecić: prowadzenie fanpage. SV to najlepsza firma z jaką okazje miałem współpracować.